Merhaba Arkadaşlar,

server 2008'de detaylı paylaşım yetkisi veremiyorum biraz uzunca bir anlatım olacak ama çok büyük sıkıntıdayım.

öncelikle eskiden olanlarla şimdi olmayanlardan bahsedeyim "ve malesef buna danışmanda cevap veremedi"

server 2003'te herhangi bir dosyaya sharing kısmından domain users'a full yetki veriyordum, eğer adamın securty'de yetkisi yoksa giremiyor yada read yetkisi varsa sharing te full yetkisi olsa dahi read yetkisini veriyordu ve bu gerçekten file server üserinde süper bir düzen oluşturuyordu,

server 2008 de ise böyle bir özellik yok yetki vermek istediğiniz kullanıcıya sharing'ten full yetki tanımladığınızda securty'den istediğiniz kadar kesin tüm alt dosyalara full yetki olarak yansıtıyor,

örnek olarak;

\\server2008\uretim\kalite\proses\proses_sonucları gibi bir dosyam olsun server2003'te uretim kısmına domain users full yetki tanımladığımda securty kısmına domain users " list " yetkisi verdiğimde tüm domain kullanıcıları sadece listeleyebiliyor görüntüleyemiyor kopyalayamıyor değiştiremiyordu, böylelikle adam proses yetkisinde full yetkiliyse uretim\kalite\ klasörlerinden list yetkisiyle geçiyor proses'e geldiğinde yazma yetkisi varsa orada yazma yetkisini alıp proses klasöründe değişiklik yapabiliyordu,

şimdi server 2008 de sharinge full dediğinizde veya read dediğinizde tüm alt dosyalara sharing'teki yetkiyi uyguluyor siz security den istediğiniz kadar kesin hiç bir sonuç vermiyor.

konuyla ilgili görüş bildirecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

S.AYDIN