Merhaba Arkadaşlar,
Windows server 2003 kullanmaktayım ve bu yapı server üzerinde Raid-10 yapısı üzerine kurulu,
Mevcutta bulunan Disklerin kapasiteleri artık yetmiyor, bende 4 Adet yeni Disk alarak sunucunun kapasitesini arttırmak istiyorum ;
Raid Kartım : Intel RAID Controller SRCS14L
Mevcut HDD ler : 4 X 120 GB Sata HDD
Ben 4 X 750 GB Sata HDD ler ile Raid-10 yapısını yeniden oluşturmak istiyorum.
Mevcut sistemin imajını farklı bir diske alarak, yeni aldığım diskleri sisteme montajını yapacam,
ve Intel RAID Controller SRCS14L kartı üzerinden yeni taktığım disklere Raid-10 yaparak aldığım imaj dosyasını tekrar geri yükleyeceğim,
Fakat daha önce hiç Raid-10 yapmadım ve bir hatada yapmak istemiyorum,
-İlk önce bir hata olursa şayet mevcut raid yapısının imajını alarak sorun olması durumunda geri dönüş yaparak eski diskler ile çalışmasını tekrar sağlayabilir miyiz?
-Raid-10 nasıl oluşturulur netten yaptığım bir araştırma sonucu diskler takıldıktan sonra,
İki diskle raid-0, diğer iki diskle raid-1 oluşturuluyor ve bu oluşturulan iki raid yapısını Raid-10 a dönüştürüyoruz. Daha sonrasında Flopy diske Raid driver ını takarak Windows kurulum işlemine geçiyoruz, bu şekilde mi beni yönlendirir misiniz .?
-Diğer bir diskte olan Windows imajını tekrar geri yüklerken de Flopy?ye Raid driver larını takmam gerekir mi?
Bu konuda beni yönlendirirseniz ve bana fikir verirseniz çok sevinirim arkadaşlar.