3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Ntfrs hatası lütfen acil yardım

Standart Ntfrs hatası lütfen acil yardım

Merhabalar,
    2003 server işletim sistemi yüklü , aşağıdaki hatayı veriyor. ağdaki makinalardan paylaşım eklemek istediğimde domaini görmüyor. paylaşıma açamıyorum dosyaları.kimi bilgisayarlarda paylaşım bölümü yok kimisinde de paylaşım var izinlerde, konumlara baktıgımda domain yok... loglarda da bu yazı çıkıyor. internette bir kaç konu araştırdım registry ile ilgili yönergelerin hepsini uyguladım fakat sorun gitmedi. zaten hatayı okuyunca yapman gerekenleri söylüyor onlarıda denedim yine olmadı. lütfen yardım... virüs olabilirmi yoksa dns ile ilgili bişeymi bir türlü çözemedim.

Olay Türü: Hata

Olay Kaynağı: NtFrs

Olay Kategorisi: Yok

Olay Kimliği: 13568

Tarih: 20.03.2008

Saat: 14:26:15

Kullanıcı: Yok

Bilgisayar: MİKROSRV

Açıklama:

Dosya Çoğaltma Hizmeti, "DOMAIN SYSTEM VOLUME (SYSVOL SHARE)" çoğaltma kümesinin JRNL_WRAP_ERROR durumunda olduğunu algıladı.

Çoğaltma kümesi adı : "DOMAIN SYSTEM VOLUME (SYSVOL SHARE)"

Çoğaltma kök yolu : "c:\windows\sysvol\domain"

Çoğaltma kök birimi : "\\.\C:"

Çoğaltma kümesi, okumaya çalıştığı kayıt NTFS USN günlüğünde bulunamazsa JRNL_WRAP_ERROR durumuna girer. Bu durum aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir.

[1] "\\.\C:" birimi biçimlendirilmiş olabilir.

[2] "\\.\C:" birimindeki NTFS USN günlüğü silinmiş olabilir.

[3] "\\.\C:" birimindeki NTFS USN günlüğü kesilmiş olabilir. Chkdsk, günlüğün sonunda bozuk girdilerle karşılaşırsa günlüğü kesebilir.

[4] Dosya Çoğaltma Hizmeti bu bilgisayarda uzun bir süredir çalıştırılmamış olabilir.

[5] Dosya Çoğaltma Hizmeti, "\\.\C:" birimindeki Disk GÇ hızına yetişemiyor olabilir.

"Enable Journal Wrap Automatic Restore" kayıt defteri parametresinin 1 olarak ayarlanması, bu hata durumundan kurtarmak için aşağıdaki kurtarma adımlarının otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlar.

[1] 5 dakika içinde oluşacak olan ilk yoklamada bu bilgisayar çoğaltma kümesinden silinir. 5 dakika beklemek istemiyorsanız, Dosya Çoğaltma Hizmeti'ni yeniden başlatmak için önce "net stop ntfrs" ardından da "net start ntfrs" komutunu çalıştırın

[2] Silmeyi izleyen yoklamada bu bilgisayar çoğaltma kümesine yeniden eklenir. Yeniden ekleme çoğaltma kümesinin tam eşitlemesini tetikler.

UYARI: Kurtarma işlemi sırasında çoğaltma ağacındaki veriler kullanılamayabilir. Bu hata durumu yeniden oluşursa, otomatik kurtarmanın verileri beklenmedik bir şekilde kullanılamaz hale getirmesini önlemek için yukarıdaki parametreyi 0 değeriyle sıfırlamalısınız.

Bu kayıt defteri parametresini değiştirmek için regedit'i çalıştırın.

Başlat'ı ve Çalıştır'ı tıklatın, sonra da regedit yazın.

HKEY_LOCAL_MACHINE öğesini genişletin.

Yandaki anahtar yolunu izleyin:

"System\CurrentControlSet\Services\NtFrs\Para meters"

Aşağıdaki değer adını çift tıklatın

"Enable Journal Wrap Automatic Restore"

ve değeri güncelleştirin.

Standart Ynt: Ntfrs hatası lütfen acil yardım

Client Makinayı domainden cıkarıp tekrar denedinizmi? Server Üzerindeki izinler ve paylaşımları kont ettinizmi?

Standart Ynt: Ntfrs hatası lütfen acil yardım

Merhaba,

SYSVOL klasorunun paylasimi bozulmus bunu tekrar yaratabilrisiniz fakat manuel yontemler ile. Ornegin asagidaki makale adimlari anlatiyor :

How to rebuild the SYSVOL tree and its content in a domain
    http://support.microsoft.com/kb/315457

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn