4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Application Virtualization

Standart Application Virtualization

İyi günler Application Virtualization videonuzu izledim. Güzel bir çalışma olmuş, elinize sağlık.

Bir şey sormak istiyorum. Yapmış olduğum windows application'nı Application Virtualization metoduyla 150-200 kişilik bir kurumda çalıştırmak istiyorum. Diyelim günde uygulama üzerinde 2 yada 3 değişiklik yaptım. Bu güncellemeleri Clientlarda güncel tutmak için ne yapmam gerekiyor? Sonuçta bu güncellemeleri ben Visual studio 2008 click-once ile çözüyorum. Client'lar programı her çalıştırdığında update varsa program otamatik güncelleniyor. Application Virtualization da bu nasıl çözülüyor? Şunumu yapmam gerekiyor her defasında programı güncelledikten sonra bi exe çıkartmak ve videoda gösterdiğiniz gibi programı sequencer'dan geçirmek ve server'a koymammı gerekiyor?

Standart Ynt: Application Virtualization

Merhaba,

Uygulama update leri yapılmaası gerektiginde Softgrid server da duran sanal uygulama paketini sequencer a tekrar cekip > geri dogru paketi acip > gerekli guncelleme paketini ustune yuklemek gerekiyor. Sequencer rolu bu işlemin bir guncelleme işlemi oldugunu algilayip sizi yonlendiriyor zaten.

Ayrıca Microsoft Application Virtulization (Softgrid) in su anda 4.5 Beta surumu mevcut testlerinizi bunda yapmanizi oneririm. Ozellikle sube entegrasyonu gereken noktalarda bant genisligi kullanimi cok daha optimize edilmis durumda.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba;

Softgrid 4,5 server kurulumunu yaptım ve paketler oluşturdum client kurulumlarını yaparak kullanıcılara dağıtımınıda yaptım herhangi bir sorun yok gayet güzel çalışıyor.Fakat kullanıcıların aldığı policy'ler nedeniyle kullanıcı ekranından clent kurulumundan sonra server ayarlarını yapmak epey zamanımı alıyor.Kullanıcıyı policy'den çıkartmak ve geçici local admin hakkı vermem gerekiyor.Bildiğim kadarıyla softgrid clientları uzaktan konfigure edebiliyormusuz nasıl yapıldığını biliyormusunuz ?

Merhaba,

Uzun sure gecmiş fakat cevap yazmakta fayda var:

Application Virtualization Client Installer Command-Line Parameters
    http://technet.microsoft.com/en-us/l.../cc843737.aspx

Komut satırından yukaridaki makalade verilmiş olan parametreler ile kurabilirsiniz.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn