4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Win 2008 Server Sharing + Security İzinleri Yardım

Standart Win 2008 Server Sharing + Security İzinleri Yardım

Merhaba Arkadaslar,

Win 2008 Server üzerinde Paylasim + Güvenlik Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum;

Active Directory Kurulu ve sistem yaklasık 10 kullanıcı var, ayrıca terminal server baglantısı da kurulu

Şöyle bir yapı oluşturmak istiyorum, her kullanıcının bir klasoru olacak kendi klasorune okuma, yazma, değiştirme yapabilecek ama diger kullanıcının klasorune girip sadece okuma yapabilecek, yazma ve değiştirme yapacamayak bir paylasim oluşturma calısıyorum, bundan farklı bir sistem var daha kullanıslı onlarıda belirtmenizi istiyorum,

Bütün Kullanıcılarım MentisUsers Grubunda Üyeliği bulunmaktadır.

Oluşturacagım Paylasim Yapısı

Paylasim ( Bu paylasim Klasoru bütün kullanıcılar görecek ve bu klasorun altında her kullanıcıya ait klasor bulunacak )

--> Ahmet (Bu Klasorde Sadece Ahmet Kullanıcısı Okuma, Yazma, değiştirme yetkilerine Sahip olacak, Diğer Kullanıcılar sadece Okuma Yapabilcek)

--> Serhat (Bu Klasorde Sadece Serhat Kullanıcısı Okuma, Yazma, değiştirme yetkilerine Sahip olacak, Diğer Kullanıcılar sadece Okuma Yapabilcek)

--> Bayram (Bu Klasorde Sadece Bayram Kullanıcısı Okuma, Yazma, değiştirme yetkilerine Sahip olacak, Diğer Kullanıcılar sadece Okuma Yapabilcek)

--> Ortak (Bu Klasorde bütün kullanıcılar Okuma, Yazma, değiştirme yetkilerine sahip olacaklardır.)

Arkadaşlar bu yapı kullanarak yardımlarınız bekliyorum, aslında Sharing + Security hakkında okuma yaptım ama nedense bir türlü olmadı

İyi Çalışmalar, Kolay Gelsin

Standart Ynt: Win 2008 Server Sharing + Security İzinleri Yardım

Merhaba,

1. MentisUsers grubunuzu tum klasorlerin hem security lerine hemde sharing tabinda read hakki icin ekleyin (Ya da en ustteki paylasimli klasorunuze ekleyin ve alt taraftaki tum dosyalara etkiyecek sekilde ayarlayin),

2. Her klasorun security tabinda ilgili kişiye yazma hakkını (ya da full control) verin.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhabalar
    Cevabınız için cok teşekkür ederim

1- Bütün klasorlere MentisUsers grubunu hem security hemde sharing tabinda eklersek daha sonra artacak olan kullanicilar için ugrasmak zorunda kalacagım, ikiniciside dagınık olacagını düsünüyorum (Hepsi paylasilmiş olarak gözükecektir.)

bu yüzden sadece Paylasim klasorune MentisUsers gurubunu hem security hemde sharing tabina Read olarak ekledim.
    Ama bu dediğinizi uygulayamadım " alt taraftaki tum dosyalara etkiyecek sekilde ayarlayin " bunu nasıl yapabilirim.

2- Her klasorun security tabinda ilgili kişiye yazma hakkını (ya da full control) verin. bunun uyguladım

iyi calısmalar, kolay gelsin

Bu sorun yukaridaki sekilde cozuldu mu?

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn