7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: site ile ilgili bir sorum olcaktı

Standart site ile ilgili bir sorum olcaktı

simdi bir ana dc var 2 tane aditional kurdum birini ankaraya yollayacam diyerini izmire

site and servisten 2 tane site olustursam new site birini ankara desem diyerini izmir desem yaptığım aditional dc leri o site lara move etsem replicasyonu nasıl sağlarım ipler ana dc ninki 192,168,0,1

izmirdc 192,168,1,1

ankaradc 192,168,2,1 yaptım ama replicasyon sırasında bu hatayı verdi

one or more of these active directory connections are between domain controllers in differents

sites,active directory will attempt to replicate across these connections.for information obout

how to verify replication , see help and support

veyada site ayırmasam aynı site nin icinde calıstırsam babalar gibi nedersiniz aynı site icinde replicasyon basarılı oluyor

Standart Ynt: site ile ilgili bir sorum olcaktı

Merhaba,

Uzak lokasyonlar olacagi icin ayni site icerisinde calistirmanizi onermem. Dusunsenize izmir deki kullanici istanbuldaki DC den logon olmaya calisiyor.

Tum DC leri istanbulda kurup ayni IP ler ile yapilandirip bir de bunlari farkli site lara koymaniz cok saglikli bir ortam olusmadigini gosteriyor. Kurulumlari gerekli IP ler ile ilgili bolgelerde yapmanizi oneririm.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

bir ekte ben yapayım
    bölgelerinizi VPN bağlantı ile merkeze bağlayarak emre bey'in yazdıklarını uygulayarak çok daha sağlıklı bir yapı oluşturursunuz.

tamam farkli ip aralığı vercem ve farkli site lara koyucam ozaman tamammı diyorsunuz saten bölgeler routurle birbirlerine vpn baglı

evet yaparsanız hiç bir problem olmaz

[quote author=Emre Aydin link=topic=1150.msg4234#msg4234 date=1214900265]
    Merhaba,

Uzak lokasyonlar olacagi icin ayni site icerisinde calistirmanizi onermem. Dusunsenize izmir deki kullanici istanbuldaki DC den logon olmaya calisiyor.

Tum DC leri istanbulda kurup ayni IP ler ile yapilandirip bir de bunlari farkli site lara koymaniz cok saglikli bir ortam olusmadigini gosteriyor. Kurulumlari gerekli IP ler ile ilgili bolgelerde yapmanizi oneririm.

Emre AYDIN
    [/quote]

EMRE hocam bu yapıyı cumartesi yaptım suan çalısıyor bir sorum olcak dns ile ilgili subelerdeki dns secondry dins olarak yapılandırdım nasıl uygunmudur sizce primary dns olarak gelmedi site lardaki ADC lere secondery dns olarak çektim adc ye suanda sorun yok ve kendi dns ini verdim root dc nini dns vermedim

Selamlar,

Secondary olmasinda bir sikinti olusmaz, kullanabilirsiniz. Site lardaki DNS i tutan sunucularin TCP-IP sinde birincil DNS adresi olarak kendisini gosterin. İkincil DNS olarak ise Root DNS inizi gosterin. Bu sekilde saglikli calisacaktir.

Kolay gelsin,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn