Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dil Eğitimi

Standart Dil Eğitimi

Merhaba,

Sektörumuzde neredeyse her döküman ingilizce diyebiliriz. Bu yuzden sadece teknik ingilizce bir süre sonra yeterli kalmayacaktır. Benim önerim sadece ingilizce egitim veren bir kurumdan dil egitimi alınması yönünde.

Görüşmek üzere,
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: Dil Eğitimi

gercektende oyle bn bi web server kurmaya niyetlendim ne zamadır dokuman arıyorum elle tutulur hiç bişi bulamadım heraldede bulamayacagım o yuzden ingilizce cok gerekli bu iş için...

Artık Türkçe dökümanda bulunabiliyor arkadaşım,fakat tabikide ingilizce bilmekte yarar var.
    Bir takım yazılımların Türkçe dökümanları var fakat sorunların çözümü için ingilizce şart..

Her ne kadar türkçe dökümanlar var olsada türkçeleştirilmiş sistemlerin güncelleştirmeleri geç gelmekte bu nedenle ingilizce şart olmakta.
    İşletim sistemlerinin türkçe kullanılmasına karşıyım. Client dahi olsa.
    Birde bazı çevriler gerçekten çok anlamsız. Okuyorsun okuyorsun anlamıyorsun.

Yeni Üye

[quote author=Murats link=topic=36.msg3615#msg3615 date=1204624609]
    Her ne kadar türkçe dökümanlar var olsada türkçeleştirilmiş sistemlerin güncelleştirmeleri geç gelmekte bu nedenle ingilizce şart olmakta.
    İşletim sistemlerinin türkçe kullanılmasına karşıyım. Client dahi olsa.
    Birde bazı çevriler gerçekten çok anlamsız. Okuyorsun okuyorsun anlamıyorsun.
    [/quote]

Neden İspanyolca Fransızca Almanca Vs. var onlar gerimi kalıyor ? çeviri sorunu varsa düzeltilmesi için çalışılır  olur biter. MS ve Google dünyanın en büyük şirketleri özellikleri ve büyümelerinin sırrı nedir ? yerelleştirme  dışında ?  Rekabet iyidir kormayın

İspanyolca fransızca için birşey diyemeyeceğim fakat almncada bir tercih sonucta şu anda XP SP3 almanca yıda kapsayan bir test sürümü ile çıktı. Ama TR ce sistemler geriden takip altında.

Ben bilgisayarı ana dilinde kullanılmasından yanayım.

Yeni Üye

sorun yok demiyorum sorun var hemde tonla ama buna çözüm bulmak gerekir. saydığım ülkelerin hangisi Türkiyeden geride ? neden Almanca Türkçeden önce çıkıyor ?

Evet o konuda haklısın o bu durumda benım tercihim kaçmak senınkisi ise savaşmak gibi, ama bahsettiğin konu MS olunca bizim ne gibi bir mudahalemiz olabilir ki ?

Linux olsa açıp dil dosyalarından istediğin gibi düzenleme yaparsın. MS bu kadar esnek değil.

Yeni Üye

asıl söz konusu olunca MS olunca güçlüsün MS kullanıcı taleplerine cevap veren bir şirket. Dil sorunlu diyoruz peki Dil kurumu ne iş yapar ? 1-2 yıl kadar önce MSDN Türkçe olsun kampanyası vardı baya imza toplandı sonuç alınamadı Resmi açıklama : Ticari talep yeterli değil. Gayri resmi sebep: MS Türkçe destek dökümanı çıkartırsanız cephe alırız deniyor. ( bunu açıkça söyleyenler var ) Sınavların Türkçe olduğunu düşünün kurslar ne işe yarar o zaman ? kısaca olay dil sorunu değil Rant sorunu.

REKABET İYİDİR

Haklısın birşey diyemiyorum.

sınavlar türkçe olsa bir çok kişi bu sınavları rahatlıkla verebilir.

KArişik bir mevzu yorum yapamıyorum. Bence fazla deşmeye gerek yok. Böyle geldi böyle de gidecek sanırım.