4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: MOMCertImport sorunu

Standart MOMCertImport sorunu

Merhabalar,

DMZ ortamındaki makinelerde sertifika işlemlerini yapıp, SCOM ajanını kuruyorum. Birçok makine sorunsuz olarak kuruldu ve SCOM konsoluna geldi. Fakat 1 adet Windows 2000 yüklü makinede MOMCertImport çalıştırırken şu hatayı alıyorum:

MOMCertImport.exe is not a valid Win32 Application

Aynı ortamda bu sunucu ile aynı şekilde hazırlanmış (SP seviyesi, yüklü updateler, vs... tamamen aynı) birçok Windows 2000 sunucuda ajan kurulumu yaptım ve bu hatayı almadım. Normalde makinelere MOMCertImport'u ortak olarak ulaşılabilen bir paylaşımdan çekiyorum, acaba bu makinede dosyayı çekerken bir sorun mu oluyor diye MOMCertImport'u USB diske çekip bu sunucuya taşımayı denedim fakat yine aynı hatayı alıyor. Microsoft'un SCOM Download sayfasından evalcdimage indirdim, onun içindeki MOMCertImport'u denedim, yine aynı hatayı aldım. Çok uğraştım ama takılıp kaldım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Standart Ynt: MOMCertImport sorunu

Bu sorunun MOM ile ilgili oldugunu pek sanmiyorum biraz arastirdim sonuc cikmiyor acikcasi zaten. Onerim asagidakileri bir gozden gecirmek olur:

IDE controller badly configured
    ?Right click on My Computer and select "Properties."
    ?In the System Properties, select the Hardware tab then Device Manager
    ?Double-click the IDE ATA / ATAPI controllers
    ?Double-click on Primary IDE Channel and Secondary IDE channel.
    ?In the tab "Advanced Settings, under the Device 0, ensure that the command is set to DMA if available and not PIO only.

File system corrupt

To check the integrity of protected system files, run the following command:

sfc/scannow

File unregistered

If the error occurs at the opening of files, click Start / Run, then enter and confirm the following command:

regsvr32 / i SHELL32.DLL
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Ben de araştırdım ama dediğiniz gibi MOM ile ilgili bir sonuç bulamadım bu konuda. Muhtemelen makineden kaynaklanan bir sorun. Önerdiğinizi deneyeceğim pazartesi günü, teşekkürler.

rica ederim.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn