9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: sysprep ve image

Standart sysprep ve image

Arkadaşlar merhaba Ben sıfır bir pc kuracagım winxpsp2+aktivasyonu yapılmış+butun updateler yapılmış+acrobat ve klite vb..programlar yuklenmiş.Şimdi bu pc nın acronis ile imagesını alıp yine acronıs ile yaratılmış olan boot cd sinin içine imagesini gomecegim ve donanımı degişik olan pc lerde kurulum için kullanacagım.Şimdi imageyi almadan once sysprep de donanımı ve sidleri sıfırlamam gerekıyor sanırım.(daha once sysprep kullanmadım) Sysprep ile yukarıda yazdıklarımı kurduktan sonra ne yapmam gerekıyor image almadan once teşekkurler.Reseal,Audit boot,Factory ve shutdown-reboot falan hangı seçenekleri seçmem lazım ben ıstıyorum kı donanımı ve sidi sıfırlasın ve reset attın bende resetden sonra açılırken acronis boot cd ile image alacagım ve imagı dvd ye yazdırıp ilerideki farklı pc kurulumlarında gerı donecegım.

Standart Ynt: sysprep ve image

sysprep'i çalıştırdıktan sonra pc'i restart isteyecektir.
    daha sonra imajı alacağınız programı çalıştırıp imajı alıp cd'ye çektiğiniz imaj ile kurulum yapmaya hazır hale gelecektir.

karşınıza mini bir setup ekranı gelecektir. pc adı ve gerekli bilgileri girdikten sonra işletim sistemi yeniden başlayacak ve kurulum tamamlanmış olacaktır.

Ahmet bey sysprep ile ilgili sıkıntım var zaten.Hangi seçeneklerle çalıştırmam gerektigini ogrenmek ıstemıstım amacım sid ve donanım bilgisini sıfırlamak.

sysprep programını çalıştırdıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda mini kurulumu kullan ve Tak ve Kullan uyumlu olmayan donanımı algıla seçeneklerini aktif hale getirin
    daha sonra yeniden mühürle tuşuna basın. windows otomatik olarak kapanacaktır.

daha sonra pc'yi kapatın ve imaj programının cd'sini takarak imaj alınız. imaj alma bittikten sonra
    imajın yükleneceği pc'ye kurulumu yapın.
    mini kurulum ekranındaki yönergeleri tamamlayın ve pc restart olduktan sonra kurulum tamamlanmıştır.
    sysprep sid ve donanım bilgisinin kopyalanmaması için yapıldığından ekstra başka bir şey yapmanıza gerek yoktur.

iyi çalışmalar....

Peki Ahmet bey açıklama için çok teşekkur ederım

rica ederim umarım yardımı olur.

Ahmet bey mini kurulumu kullan ve Tak ve Kullan uyumlu olmayan donanımı algıla seçeneklerini aktif hale getiriorum ama donanımı sıfırlamıyor.sadece userı sılıyor donanımı sıfırlamak için kullanmam gereken bır komut varmı

maalsef yok
    sysprep'in amacı, donanım gereksinimleri aynı olan pc'lerdeki SID ve user'ların aynı olmamasını sağlamak olduğundan dolayı
    sizin istediğinizi karşılayamaz

-pnp komutu ile sanırım birşeyler yapılabıllıyor.
    -pnp - Mini Kurulum sırasında, tam Tak ve Çalıştır aygıt numaralandırmasını ve önceki aygıtların kurulumunu çalıştırır. İlk çalıştırma deneyimi Windows'a Hoş Geldiniz olduğunda, bu komut satırı parametresinin bir etkisi yoktur.
    http://support.microsoft.com/kb/302577/tr