3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: hotmail ile yollanan e-postalar ulaşmıyor

Standart hotmail ile yollanan e-postalar ulaşmıyor

yine ben sorunlarla karşınızdayım ;D

işletmemizde önceden mail server olarak xp pro kullanılıyordu..çeşitli programlarla mail alışverişi onun üzerinden yapılıyordu ama 2 yıl önce gmail kullanılmaya başlandı..gmailde standart premium ve education olmak üzere 3 farklı sistem mevcut..bizim kullandığımız ise standart edition

gmaile kayıtlı 2 alanadımız var..birinde 70 kullanıcı diğerinde de 3 kullanıcı mevcut..

ve 3 personelin kullandığı alanadına hotmail uzantısı ile yollanan e-postaların bi kısmı ulaşmıyor..özellikle gece gönderilenlerde sıkıntı yaşanıyor..

en son bana gönderilen ileti örneğinde

ilk bizim tarafımızdan e-posta yollanmış 24 Martta..bu maile cevap verilmiş tekrar iki kez karşılıklı cevaplar yazılmış.. 1 nisanda karşı taraftaki kullanıcı tekrar en son postaya cevap verdiğinde bize ulaşmadı..karşı tarafta da hata uyarısı yok
    yanılmıyorsam bu sabah hotmail kullanıcısı tekrar cevap verdiğinde posta ulaştı..

benim tek bildiğim ne kayıtlarımızla alakalı bi problem var ne de alanadımız black listte..

çalışanlar bu durumu önemsemediğimi düşünüyor..ama bu tür işlerle uğraşan 3 kişiye sorduğumda kimse birşey yapamadı

en son firmalara teknik destek veren bi tanıdığa sordum o da bu durumu gmaille ilgili hosting işiyle uğraşan birine ileteceğini söylemişti ama yapılan testlerde bi problem olmadığını iletmiş ..

sorundan çok ilgisiz biri olarak görünmeye başlandığım bana rahatsızlık veriyor

şimdiden teşekkürler iyi forumlar

Standart Ynt: hotmail ile yollanan e-postalar ulaşmıyor

Merhaba, yine ben budurumda

acikasi gmail tarafinda yasanan bir anlik bir durum olabilir, bu tarz durunlarda kontrol sizde olmadigi icin yapacak cok birsey kalmiyor. Yani karsi tarafa sorunu anlatmak ve cozum beklemek sonrasinda sorun tekrar ettiginde tekrar sorunu aktarmak ve yine cozum beklemek ve sorunu gelmeyen benzer durumlar...

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: hotmail ile yollanan e-postalar ulaşmıyor

cevap için teşekkürler