6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Office 2003 Sorunlar

Standart Office 2003 Sorunlar

Merhaba;

1.Outlook 2003 tr Al ve ver butonu activ değil bu neden le *.pst uzantılı dosyalarımızı outlook umuza alamıyoruz.Kaldırıp tekrar kurdum ama fayda etmedi.

2.mail atarken kişiler kısmına yazdıgımız adresleri kaybetmeden diğer bir bilgisayara taşımak istiyom ama yapamadım,araştırdım outlook.nk2 dosyası içinde olur dediler ama onu bulamadım.

Bu iki konuda yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler

Standart Ynt: Office 2003 Sorunlar

Merhaba,

1. Office aktivasyonu yapilmis durumda mi?
    2. dosya uzantısı .n2k seklinde olabilir mi?

Gorusmek uzere,
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

[quote author=Emre Aydin link=topic=158.msg492#msg492 date=1163513416]
    Merhaba,

1. Office aktivasyonu yapilmis durumda mi?
    2. dosya uzantısı .n2k seklinde olabilir mi?

Gorusmek uzere,
    [/quote]

2.Arkadaşlar merhaba yukarda belirttigim sorunların birisini buldumm bilmeyen arkadaşlarda ögrenmesii için paylaşmak istedim outlook.nk2 uzantılı olan dosya

C:\Documents and Settings\User\Application Data\Microsoft\Outlook

Klasöründe bulunmaktadır..

Bu özellik pek faydalı degil gibi gözüksede şirket ortamlarında çok işe yaramaktadır.Önemli bir ayrıntı bence patronlar bunu ister bilgi işlemdeki arkadaşların bunu bilmesii faydalı olacaktır..

Teşekkürler...

Outlook'da Al ve ver düğmelerinin pasif gelmesi çok büyük olasılıkla uyumsuz ayarlanan bölgesel ayarlardır.

Bunun için Bölgesel ayarlar içinde Standartlar ve biçimlerin Türkçe, Konumun Türkiye ve Gelişmiş sekmesindeki Unicode olmayan program dilleri ayarının da Türkçe (ki bu ayar genelde unutulup İngilizce bırakılır) yapılması gerekir.

Bu ayarı kontrol edip yeniden al ver yapmanızı öneririm.

Kolay gelsin...
    Herhangi bir imzam yok...

Gönderen: iomega
    2.mail atarken kişiler kısmına yazdıgımız adresleri kaybetmeden diğer bir bilgisayara taşımak istiyom ama yapamadım,araştırdım outlook.nk2 dosyası içinde olur dediler ama onu bulamadım.

Merhabalar;

Outlook'ta checknames cache'i "C:\Document and Settings\username\application data\microsoft\outlook" altında NK2 uzantılı mail profili isminde dosyada saklanıyor. Bir kullanıcıda aynı sorun ile karşılaştım. Kritik olan 6 yamadan birtanesininde etkilendiğini testlerde gördük. Yamayı şu anda hatırlamıyorm ama ileteceğim. Yamayı kaldırıp tekrar kurman sorunu çözecektir. Artık autocomplette gelecektir. Ancak organizasyonun sürekli günecllendiği (kullanıcı eklenip-kaldırılan) gruplarda autocomplette kullanılmasını önermiyorum. Ara sıra cache temizlenmeli ki yeni değişikliklerde geçerli olsun. Bunun için belirli süre aralıkta çalışacak olan bi script'te uygulanabilir.

Kolay gelsin.
    Kolay gelsin.

EDIT ;D

N2K Çalışmadığı gibi algıladım sorunuzu. Pardon ama en azından bilginiz olur. )
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Gönderen açık: Bugün 09:58:34 pmGönderen: Sezgin ALAK
    Alıntı Ekle
    Gönderen: iomega

Merhabalar;

Outlook'ta checknames cache'i "C:\Document and Settings\username\application data\microsoft\outlook" altında NK2 uzantılı mail profili isminde dosyada saklanıyor. Bir kullanıcıda aynı sorun ile karşılaştım. Kritik olan 6 yamadan birtanesininde etkilendiğini testlerde gördük. Yamayı şu anda hatırlamıyorm ama ileteceğim. Yamayı kaldırıp tekrar kurman sorunu çözecektir. Artık autocomplette gelecektir. Ancak organizasyonun sürekli günecllendiği (kullanıcı eklenip-kaldırılan) gruplarda autocomplette kullanılmasını önermiyorum. Ara sıra cache temizlenmeli ki yeni değişikliklerde geçerli olsun. Bunun için belirli süre aralıkta çalışacak olan bi script'te uygulanabilir.

Kolay gelsin.
    Kolay gelsin.