Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: LYNC 2010 kurulumunda SqlExpressRtc Hatası

Standart LYNC 2010 kurulumunda SqlExpressRtc Hatası

Merhaba Arkadaşlar,

Lync Server 2010 kurulumunda bir sorun yaşıyorum. Lync Server 2010 Kurulumu – Bölüm 2 | Mshowto bundan önceki kurulumda sorunsuz ilerledim. Ancak 2. bölümde yer alan first Standard Edition Server kurulumdan SqlexpressRtc hatasını almaktayım. Anlatımda belirtilen aynı yolu izledim. Defalarca yetkileri kontrol ettim. CSdministrator' e Local Administrator yetkisinide verdim. Çünkü Administrator üzerinde kurulum yapmaktayız.Bu tür hata alıp çözen var mı?
    Teşekkürler
    hata.jpg

Hata ile ilgili büyük resim ekledim.
    http://j1305.hizliresim.com/19/l/n5vk3.png

Merhaba,
    Domain administrators grupuna eklermisiniz

Erkan bey,
    ekledim ancak olmadı. Aynı hatayı almaya devam ediyorum. aşağıda hata ile ilgili view log kısmından detaylı hatayı ekliyorum.

http://m1305.hizliresim.com/19/l/n5w65.png

Siz hangi editionu kullanmak istiyorsunuz. Standard mı yoksa enterprise mi

Standart kurmaya çalışıyoruz. Kurulum esnasında aynı zamanda sql express 2005 edition kurduk. Bu etkiler mi diyecem ama öncesinde de sonrasında da aynı hatayı alıyoruz. LYNC için yüklenmesi zorunlu olan bir sql server var mı?

Yanılmıyorsam Sql server kurulumunu sizin yerinize standard versiyonda kendisi yapacaktır. Ama sizin izlediğiniz şuanki yol enterprise server kurulumu ile ilgili. Standart kuracaksanız topoloji oluşturma işlemini bu adımdan sonra yapacaksınız. Oysa siz önce topoloji kurmuşsunuz daha sonrada sql yapılandırma işlemini yapıyorsunuz

Aynen öyle yaptım Bu durumda Prepare First Standart edition server kurulmalı sonrada install topology builder kurulmalı. Aynı zaman da Sql express 2005 kaldırmalı mıyım?

Bu makina sanal ise temiz bir kurulum ile devam etmenizi tavsiye ederim

Standart lync server 2010 control panel topology status hatası

Erkan bey,
    tavsiye ettiğiniz üzere temiz bir kurulum yaptım ve sorunsuz tamamlandı. Ancak son kısımda control paneli açarak "Topology kısmından lync server rolü için servis durumlarını kontrol ediyoruz. Check işareti önemli." dikkate alarak kontrol ettim ancak status kısmında ünlem Replication kısmanda x işareti bulunmaktadır. İlk lync tecrübem olduğundan çözüme kavuşturamadım. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Konu ile ilgili ekran görüntüleri de ekledim.

saygılar

n9yug.jpg