Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ubuntu Ag Problemi hk.

Post Ubuntu Ag Problemi hk.

Merhaba,

Vmware üzerine kurulu olan sistemim bir turlu internete çıkamıyor. Daha öncesinde Win7 kurmuştum, onunlada sorunlar yaşadım ,fakat internet erişim çubugunu iş agı olarak işaretledigimde çıkmaya başladı. Ubuntuda boyle bir seçenek varmıdır. Bulundugum ortam domain ortamıdır. Sanal makine ip adresi alabiliyor. Sanal makineden fiziksel makineye ping atabiliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkurler.

Merhaba Berker,
    Yanılmıyorsam makina Proxy Serverin kim olduğunu bilmediği için internete çıkamıyor. Sanal makinenin proxy server olarak gördüğü biri var mı ve bu ip senin proxy serverin mi bir bakabilirmisin lütfen?

ekran hocam proxy serverimin kim olduguna nasıl bakıcam.

Öncelikle public ortamdaki bir siteye Ping atabilirmisiniz. Şayet Ping atıp cevabını alabiliyorsanız İnternet'e çıkmak için kullandığınız tarayıcının özelliklerinde proxy server ayarlaması yapabilirsiniz

yok hocam örnegin google'ye ping atamıyorum. tarayıcı firefox ayarlarını kurcaladım ama o tarz bir şey goremedim.

Merhaba Berker,
    Sanal makinanızın ip ayarları doğru mu? Makinanın default gateway adresi ile sizin kullanmış olduğunu

Erkan Hocam Merhaba,
    Sanal makinem daha oncesinden 192.168 uzantili ip adresi alırken bu gun ilginç bir şekilde 10.100'lu ip adresi almaya başladı. Dhcp'den ip almış. Default gateway'lerimiz aynı. Yine google'ye ping atamıyorum.
    bilginize.

İp adresini Dhcp üzerinden almışsa muhtemelen Ping de atabilecek durumdasındır, makinenin cacheni temizlermisin lütfen. Tekrar denediğinde gideceğini düşünüyorum

Sanal makineyi çökertip tamamen yeniden kurdum bi faydasını goremedim , Cache'yi nasıl temizliycem yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkurler.

Pc başına geçince yapman gereken ayarları resim halinde size yollayayım