Android ve Oyun Programlama
Facebook/Google+ – Multimedya Donanım – OpenGL ES
Satın almak için tıklayın : www.seckin.com.tr/9789750224690
Musa Çavuş

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş üçüncü baskıda, okuyuculardan gelen yoğun istek üzerine oyun programlama tekniği, örnek bir oyun programlanarak eklenmiştir. Bu sayede Android ortamında çok rahat oyunlar geliştirebilme imkanına sahip olabileceksiniz. Oyun programlama dili olarak OpenGL ES programı anlatılmıştır. Android işletim sistemi, akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olmuş ve Android Markette yüz binlerce farklı uygulama ile akıllı telefon kullanıcılarına farklı uygulamaları indirme şansı vermiştir. Başarılı ve güzel çalışan uygulamalar ise uygulamayı yapan kişiye maddi ve manevi kazançlar sağlamaktadır. Bu sebeple, Android konusunda yazılımcı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde Android işletim sistemi Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesiyle birlikte büyük önem kazanmış ve bu konuda yazılımlara/yazılımcılara daha da çok ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır Kitap, Android SDK’nın temelinden başlamış ve Facebook/Google+ – Android bağlantısı gibi ileri konuları da içermektedir. Konular anlatılırken ekran görüntüleri eşliğinde çok sayıda örnek verilerek konunun ve farklı uygulamaların daha rahat anlaşılması amaçlanmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

• Android ve Oyun Programlamanın Temelleri
  • OpenGL ES
  • Emülatör Kullanımı
  • Android–UI
  • SQLite
  • Content Provider
  • Ses Tanıma
  • SMS
  • Multimedya
  • Facebook – Google+
  • Google App Inventor

KİTABIN ÖZELLİKLERİ

Baskı Sayısı : 3. Baskı

Baskı Tarihi : 2013 Temmuz
Ebad : 16×24 cm.
Sayfa : 376
Fiyat : 26,50 TL
Barkod : 9789750224690
ISBN : 9789750224690
Kategori : Bilgisayar, Mobil Programlama – Android Programlama, Oyun Programlama

Seçkin Yayıncılık

Sağlık Sokak No: 21, 06410 Sıhhiye/ANKARA
Tel: (0 312) 435 30 30
Faks: (0 312) 435 24 72
satis@seckin.com.tr