4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: isa 2004 kurdum ancak hotmail'e giremiyorum

Standart isa 2004 kurdum ancak hotmail'e giremiyorum

Merhaba
    Oncelikle sistemi anlatayım. Windows 2000 server üzerine isa 2004 kurulu. ortamda bi dc+dns var. isanın iç bacağı network ve dns olarak bizim dns'in ip adresi yazılı. dış bacağı ise donanımsal bir firewall'un wan portunda. sorunuma gelice; isa 2004 kurulduktan sonra hotmaile girmek istediğimde hesap bilgilerine kadar geliyor girişte yapıyor ancak bundan sonrasını bekletiyor bir süre sonrada isa client'a timeout hatası gönderiyor. diğer web adreslerinde herhangi bir problem yok ör:gmail sorunsuz çalışıyor. aynı yapıda isa 2004 kurulmadan önce isa 2000 kuruluydu ve sorunsuz çalışıyordu. sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Standart Ynt: isa 2004 kurdum ancak hotmail'e giremiyorum

Merhaba,

Hotmail'e giris esnasinda ISA uzerinden monitoring yapabilme sansimiz var mi? Ornegin anlik akan trafik icerisinde deny geen bazi satirlar gorunuyor mu? Ayrica baglanan kullanici web proxy client olarak mi baglaniyor? Yoksa Firewall client olarak mi?

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

merhaba,

Üç client tipi ile de denedim fayda etmedi. anlık loglara baktığımda mail.live.com'a giden isteği bazen kapatıyor bazende login.live.com:443 e giden istek ya deny yiyor yada bağlantı kapatıldı diyor. bu adresleri url set yaptım ve ayrca bir kural oluşturdum (internal to url set) ama sonuç yine aynı

merhaba,
    http üzerinden webfilter ve httpfilter'ı kaldırınca ve nat client kullanınca düzeldi yalnız diğer client türleri hala hotmaile girmiyor giriyor aslında ama timeout yapıyor. bu isanın client türlerini inceledim ama sanırım mantığı çözemedim. gelen isteklerin isa üzerinde yönlendirilme şekillerinden kaynaklanıyor sanki. yada dns ile ilgili...