5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: İsa 2004 de internet programo engelleme

Standart İsa 2004 de internet programo engelleme

Lütfen Yardım personelin oyunlokali.com yada 34oyunu adında okey ve benzeri oyunlarını engellemek istiyorum ama ne yaptıysam başarılı olamadım. exe dosyaları. server 2003 ve isa 2004 kullanıyorum. domain var ancak bazı makinalar domain dışında. effetech ile aradım ama signature lerini bulamadım, loglardan ulaştığı ipleri bulmaya çalıştım ancak bütün ipleri engellememe rağmen programlar halen çalışıyor. policy ile engelleyemiyorum çünkü bazı makinalar domain dışında. bana önerisi olan varmı lütfen şu cıldırmış durumuma bir öneri sunun... teşekkür ederim...

Standart Ynt: İsa 2004 de internet programo engelleme

Merhabalar,
    Öncelikle kullanıcıları bilgilendirmenizi öneririm. Bunun doğru olmadığını eğer bir sorun olursa kendilerinin sorumlu tutulacağını söyleyiniz. Gelelim Bloklamaya
    domaindeki bilgisayarlar için o Exe leri kullanıma kapatabilirsiniz Bunu GPO kullanarak yapabilirsiniz. Kullanıcı ayarları altında belirtilen windows uygulamalarını çalıştırma gibi bir kısım vardır. Oradaki kısımı aktif eder ve exe adlarını yazarsanız kullanıcı o exe yi çalıştırdığında "yöneticiniz tarafından yasaklanmıştır" gibi bir uyarı alacaklardır.
    Tabi eğer exe nin adını değiştirirlerse bu işe yaramaz. O yüzden dosyanın hash'ini alıp onu da GPO ile bloklayabilirsiniz. Böylece adını değiştirse bile çalışmaz. Yeni bir exe gerekir. (yeni sürüm gibi)
    Isa kısmında ise şöyle yapınız;
    Kullanıcıyı monitör ekranından takip edip oyun oynarken hangi ip lere ve domainlere gidiyor onu tespit ediniz. domaini bloklarsanız başarılı olacaktır.
    sorun olduğunda yazınız biz buradayız
    iyi çalışmalar.
    Everything that has a begining has an End...

Cevabınız için teşekkürler. Kullanıcıların hepsini defalarca uyarmama rağmen hala girmelerine mani olamadığım kişiler için bloklama yapmak zorunda kaldım. domain içerisinde olan kullanıcıları GPO ile engelleyebiliyorum orda sorun yok ancak benim asıl amacım kullandıkları program nedeni ile domaine alamadığım kişilerin kullandığı exe'leri engellemek. kullanıcının oyun oynadığı esnada hangi ip ve domainlere ulaştığını izledim ve ulaştığı bütün ip ve domainleri engelledim ancak anlamadığım bir şekilde hala çalışıyolar. exelerin signaturelerini bulayım dedim izledim ancak keşfedemedim. aklınıza gelen başka bir yol varmı?

Bilgisayarlarına müdahale etme şansınız varsa local policy den yapabilirsiniz. başlat çalıştır a gpedit.msc yazarak local policy yi açıp o exe leri bloklayın derim. Hatta tam tersi sadece sizin izin verdiğiniz exeler çalışsın bile diyebilirsiniz ama böyle yaparsanız çalıştırdığı tüm exelere izin vermeniz gerekir. Notepad ve winword dahil.
    Everything that has a begining has an End...

Teşekkür ederim