4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Hyper-V Failover Cluster Problem

Standart Hyper-V Failover Cluster Problem

Merhabalar msHowto Ailesi;
    Hyper-V' yi denemek istiyoruz şu an müsait olan bir serverimiz var, diğer serverımız müsait değil. Bende kendi makinem le cluster denemek istiyorum, şöyle bir sorunum var; Cluster testi sırasında, işlemci uyumsuzluğu var diyor (İşlemcileri aşağı tarafa yazdım) live migration u gerçekleştiremem gibi bir hata veriyor.
    2. bir sorunum daha var server da 4 ethernet kendi bilgisayarımda 2 ethernet var nasıl bir yapılandırma yapmam gerekir. Cluster ping için birer tane kullansam diğerlerine aynı bloktan ip versem bir sakınca olur mu? Veya IP yapılandırmamı nasıl yapmam gerekir önerilerinizi bekliyorum.

Xeon E5530 2.40 Ghz Server' daki işlemci
    I7-3770 3.40 Ghz Kendi bilgisayarımdaki işlemci...

Merhaba,

Does live migration support moving a virtual machine to a physical computer with a different processor?
    If you are using different processor versions on the nodes in the cluster, live migration may fail. To perform a live migration of a virtual machine to another physical computer with a different processor, you must first select the Migrate to a physical computer with a different processor version setting in Hyper-V Manager. This setting ensures that the virtual machine uses only the features of the processor that are available on all versions of a virtualization-capable processor by the same processor manufacturer. It does not provide compatibility between different processor manufacturers. This allows you to move a running virtual machine to a physical computer with different processor features without restarting the virtual machine.

Kısacası ilgili kutucugu işaretlerseniz, aynı vendor ın farklı işlemcileri arasında live Migration yapabilirsiniz.

İkinci soru için asagidaki makale yardımcı olabilir.

Server 2012 Hyper-v Cluster Kurulumu | Mshowto

Sorularınız olursa buradan devam ederiz.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Emre Bey, mantığı tam olarak anladım makaleniz sayesinde. Kurdum ve live migration işlemini gerçekleştirdim.
    Şunları merak ediyorum:
    Yönetim için ayrı bir (network) ip tanımlaması yapmamız gerekiyor mu?
    DC şu an Hyper-V üzerinde çalışıyor. DC' yi ayrı bir fiziksel sunucuda çalıştırmanın gerekliliği tam olarak nedir?
    Ve Emre Bey size göre ESXI mi Hyper-V mi? Bunları merak ediyorum .

Network için ayrı tanımlar yapmalısınız. Eger sanal sunucularınıza birden fazla sanal ethernet baglıyorsanız, her sanal adaptoru bir fiziksel ethernet adaptorune baglamanız gerekir. ornegin 3 sanal ethernet kartı olusturup 1 tane fiziksel ethernet e baglayabilirsiniz. Bu sanal sunucularda hangi servislerin calisacagi ile degisir.

DC'yi fiziksel'de neden calistirmak gerektigi ile ilgili yeni bir soru sorun isterseniz.

Bence ikisi de iyi ürünler. Seçim sizin. Ben Hyper-v kullanıyorum, memnunum açıkçası.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn