3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Kullanıcılar kendi kendilerine mail atıyor sebebi ne olabilir?

Standart Kullanıcılar kendi kendilerine mail atıyor sebebi ne olabilir?

Merhabalar
    Kullanıcılar kendi hesaplarından sadece kendilerine spam mail atıyorlar.
    Birde smtp gatewayden göndermedikleri halde bazı maillerin gönderilemediği hataları almaktadırlar. Gönderilmeye çalışılmış mailler spam.
    Birde bazı yahoo mail adreslerinden mail alamamaktayım. a@yahoo.com dan mail alabiliyorum. b@yahoo.com dan mail alamıyorum. İçerikde sadece yazı var.
    Bu konular hakkında yardım edebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar. Kolay gelsin.

Standart Ynt: Kullanıcılar kendi kendilerine mail atıyor sebebi ne olabilir?

Merhaba,

Kullanıcıların kendilerine gonderdikleri mail içeriklerinde ne yazıyor. Ayrıca mail sunucunuzu bir taratmanızda fayda olacaktır. Kullanıcıların bilgisayarlarınıda aynı şekilde taratmakta fayda var. Bazı yahoo adreslerinden mail alamamanizin sebebi mail sunucunuzun uzerinde calisan antivirus yazilimi olabilir, yada SMTP Gateway tarzi bir urun kullaniyorsaniz sikinti yasatiyor olabilir.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Yeni Üye

Standart Ynt: Kullanıcılar kendi kendilerine mail atıyor sebebi ne olabilir?

Mailler Local adrestenmi geliyor ? veya icerik normal spam icerigimi ( Malum haplarin tanitimi filan ? ) Oyle ise sorun kullanicilardan degil normal Spam aliyorsunuz fakat spamci Antispam engelini gecmek icin Alici adresi = Gonderici adresi ayni yapiyor Sistemde Kullanici kendine mail atamasin gibi bir ayar yapabilirseniz sorun cozulur.