7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Exchange mailbox

Standart Exchange mailbox

1. Exchange üzerindeki mailboxları tek tek nasıl boşaltabilirim server üzerinden ?

2. Bir domain adresinde kesinlikle mail alamıyorum connection filitre de accept bölümünde ip adları kayıtlı ama yine de alamıyorum.Yüksek önemde gönderseler bile alamıyorum.Bunu başka bir yerden açmam mümkün ne olursa olsun server gelsin istiyorum.Spam bile olsa.!

Standart Ynt: Exchange mailbox

1 - exmerge kullanrak maillerin yedeği alınabilir. AD Users and Computers dan da user a sağ tıklayıp exchange tasks dan delete mailboxı seçebilirsiniz. Daha sonra aynı user a sağ tıklayıp create mailbox ı seçerseniz boş bir mailbox a sahip olursunuz.

2 - Exchange System Manager dan SMTP Virtual Server ın özelliklerini açın. Delivery sekmesinde Advanced e tıkalyın. Perform Reverse DNS... seçili ise ve size mail gönderen domain in reverse dns kaydı yoksa o domain den mail alamazsınız.
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

dnstuff da baktığım zaman serverın katdı gözüküyor? Örnek veriyorum 100 tane mailden sadece 1 i düşüyor.
    Filtre arcihive lerine baktığım zaman bu gelen mailleri göremiyorum.yani oraya da takılmamış olduğunu görüyorum
    ve çözüm bulamıyorum bir türlü

Ayrıca reverse bölümünü açarsam serverımda herhangi bir sorun yaşarmıyım acaba + sı - ne olur sizce

Merhaba,

Antivirus yazilimi sorun cikartiyor gibi sanki.

Gorusmek uzere,
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Anti virus programı yok hiç yüklenmedi ?

Diger domain tarafinda gonderilen mail i izlemek gerekiyor. Sizden kaynakli bir sıkıntı olmayabilir.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Onur Bey ;

Anlattıklarınıza bakılırsa sorun sizden kaynaklı değil gibi. Sizin external e-mail adresinize e-mail atmalarını isteyin. Mail gelip gelmediğini kontrol edin. Böylece sorun hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca www.dnsstuff.com adresinden spam database girip girmediklerini kontrol edin.
    En iyi çözüm olarak oradaki bilgi işlemci arkadaşa telefon açarak konu hakkında konuşmak olacaktır. Kolay gelsin.