4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Exchange hakkında yardım

Standart Exchange hakkında yardım

İyi Günler

Exchange ilgili bir sorun yaşamaktayım sorunumun detayları aşağıdaki gibidir

Yeni bir SBS kurulumu gercekleştirdim görünümde her şey düzgün bir şekilde çalışıyor gibi ancak Exchange tarafında bir sorun yaşıyorum. Sorunum mail hesapları üzerinde pop3 destekli yaklaşık 7 adet hesabım ve Exchange hesabım MS Outlook üzerine kurulu default hesap olarak pop3 destekli hesabımı ayarlıyorum fakat pc yi kapatıp actığım esnada Exchange kendisini otomatik olarak default yapıyor dış mail Exchange üzerinde olmadığı içinde mail göndermede sorun yaşıyorum aktif hesabımın sürekli olarak pop3 hesabım olmasını istiyorum ancak pc yi her acıp kapamamda sorunu tekrar yaşıyorum. Exchange üzerinde yapmam gereken bir ayar varmıdır bu sorunu nasıl giderebilirim

Not: işletim sistemi tarafında ( XP Pro ) gerekli tüm ayarları yaptım hatta Pc mi yeniden formatladım ama cözüme ulaşamadım

Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

Standart Ynt: Exchange hakkında yardım

Merhaba,

Outlook 2007 uzerinden ornek verirsem (2003 deki arayuzle asagi yukari aynı) istediginiz hesabi secip sonrasinda set as default u tiklamaniz yeterli olacaktir (ornek bir resim ekte yer aliyor). Eger bu ayara ragmen durum devam ederse Client uzerine kurulan 3 party bir yazilim etken oluyor olabilir. Bunun testinide yapabilmek icin msconfig.exe ile tum microsoft servislerini gizle dedikten sonra geride kalan 3 party secenekleri disable edip sistemi yeniden restart edebilirsiniz.

Kolay gelsin,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Bahsettiğiniz işlemleri Microsofttun destek hattındaki arkadaşlarla gercekleştirdim ancan cözüm bulunamadı artı olarak microsafttaki arkadaşlara uzak bağlantı ile pc yi teslim ettim sorun yine cözülemedi. Pc yi formatlıyarak sade bir halde kurdum mailleri sorun yine devam etti en son olarakta Microsaft tarafında exchangede bir ayar yapmam gerektiği söylendi

Peki asagiki linkte bulunan islemlere goz atmamiz mumkun mu? 2-3 tane farklı cozum sunulmus bu durum icin.

The Exchange Server Account Gets Set as the Default Account
    http://www.slipstick.com/problems/defaultacct.htm

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn