3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Exchange 2003'ün Kaldırılması

Standart Exchange 2003'ün Kaldırılması

Merhabalar;

Exchange 2003'ten Exchange 2007'ye geçtik.Tüm replikelerimizi ve mailbox move işlerimizi yaptık.Sistem şuan tamamen exchange 2007 üzerinden çalışıyor.Exchange 2003'ün bu yapıdan kaldırmak istediğimizde aşağıdaki hatayı aldık:

"The component "Microsoft Exchange Messaging and Collaboration Services" cannot be assigned the action "Remove" because:

-One or more users currently use a mailbox store on this server. These users must be moved to a mailbox store on a different server or be mail disabled before uninstalling this server. "

Microsoft'un bu hata ile ilgili 924170 nolu article'sini aynen uyguladım ama ortamda hiçbir kullanıcının exchange 2003 kaydını göremedim.Hatta system manager ile baktığımda da exchnage 2003 üzerinde hiçbir mailbox görünmemesine rağmen Exchnage 2003 ü remove etmek istediğimde bu hatayı almaya devam ediyorum."PowerGui" adlı bir Exchange 2007 programı ile de baktığımda sistemde hala exchange 2003 gözüküyor.Ayrıca bazen kullanıcıların exchange 2007 üzerinde gözüken outlook ayarları exchnage 2003'e dönüyor.elle tekrar değiştiriyoruz.Microsoft'un http://technet.microsoft.com/en-us/l.../bb288905.aspx linkindekileri uyguladım nafile

Exchange 2003'ü bu ortamdan tamamen nasıl kaldırırım??

yardımlarınızı bekliyorum.

Standart Ynt: Exchange 2003'ün Kaldırılması

1) active directory users and computers konsolunu açın

2) domain adınıza sağ tıklayın ve find tuşuna basın.

3) advanced tabına tıklayın ve field tuşundan User birimini seçin.

4) listedeki attirbutes'den Exchange Home Server'ı seçin.

5)Condition alanından End with seçeneğini seçin ve kaldırmak istediğiniz Exchange Server'ınızın adını Value bölümüne yazın.

6) Add tuşuna basarak bu değeri ekleyin ve Find tuşuna basın. arama tamamlandığında mutlaka eski exhange server'ınıda kalmış olan mailbox'ları göreceksiniz. bunları disable ise enable yaparak move ya da delete yapın.

eğer yine aynı hatayı alırsanız information store servisini restart edip tekrar kaldırmayı deneyin

Standart Ynt: Exchange 2003'ün Kaldırılması

Merhaba,

Asagidaki makaleyi gozden gecirebilir miyiz? Ayrica eventvwr da extra verdigi ID ler var mı?

http://support.microsoft.com/kb/279202

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn