4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Owa mailler kayıp

Standart Owa mailler kayıp

http://mshowto.org/forum/index.php?topic=509.0 linkinde outlook açılmama sorunundan bahsetmiştim.... O sorunun devamı olarak outlookum ost dosyalarını locale import ettikten sonra açıldı fakat içinde 600 kadar mailim, adres defterim eksik ve owa yı açtığımda içerisinde hiç mail yok yardımcı olursanız sevinirim...
    Not:Şu anda outlookumda olan tüm maillleri owa da görmek istiyorum... Şu andan sonra gelenleri değil...

Standart Ynt: Owa mailler kayıp

Merhaba,

OWA yı actiginizda icerisinde mail olmamasi normal bir durum. Cunku tum maillerinizi .pst dosyasina cektiniz. Yani maillerinizi local bir dosyada tutuyorsunuz artik. Import ettikten sonra acilmasi exchange database i ile ilgili bir sıkıntı olabilecegini akillara getiriyor. Mailleri tasimanin adres defteri tarafina bir etkisi bulunmadigindan adres defterinize halen ulasabiliyor olmaniz gerekiyor. .pst deki maillerinizi mailbox ınıza move etme sansiniz var. Yani bu islemden sonra OWA dan da istediginiz zaman maillerinizi tekrar gorebilirsiniz. Fakat benim kisisel onerim ilk olarak exchange database inin defrag edilmesi ve incelenmesi. Tabi bu islemlerden once bir yedek almayi uuntmayin.

Kolay gelsin,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Teşekkür ederim ama benim sistemim local de tutuyor mailleri ama ost dosyası olarak... Bu güne kadar hep bu şekilde çalışıyordum... Bir sorun olduğunda exchange hesabını kaldırıyordum ve localdeki ost dosyalarımı silip exchange hesabını outlookuma yeniden kuruyordum, kurar kurmaz mailleri yine ost olarak server dan locale import ediyordu... Bu sefer yine o şekilde yaptım ama owa da maillerim yok... İlginize teşşekür ederim, iyi çalışmalar...

İşte asıl yanlış burada ost dosyasını yedek olarak kullanamazsınız. Bunun için pst tercih etmelisiniz.
    ost bir cache dosyasıdır sorun olduğunda aldığınız ost backup'ı out of date olabilir ya da senkronizasyon esnasında sorun yaşamış olabilirsiniz.

Yedekleme için ost'ye güvenmemenizi öneririm.

Önder Erünsal
    Exchange - MVP
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site