5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Exchange 2003 de Sunucu Sertifikası Hatası

Standart Exchange 2003 de Sunucu Sertifikası Hatası

Merhaba, OWA üzerinden bağlantı sağlamak için exchange sunucunun adresine girdiğimde "Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var." mesajını alıyorum. "Bu web sitesine devam et (önerilmez). " butonunu tıklayarak girmek zorunda kalıyorum. Bu durumdada adres satırında Serfika Geçersiz mesajını alıyorum. Mailbox lara erişebiliyorum. Exchange in kullandığı sunucu sertifikasını kaldırmam mı gerekiyor.
    İzlenmesi gereken prosedür hakkında bilgisi olan varmı?
    Teşekkürler.

Standart Ynt: Exchange 2003 de Sunucu Sertifikası Hatası

Merhaba,

IE 7.0 kullanıyorsunuz sanırım. Giriş yaptığınız sayfayı güvenilir siteler kategorisine ekleyin olsun bitsin derim. Sertifikayla ilgili bir sıkıntı yoktur.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Emre Bey Merhaba,
    Belirtiğiniz işlemleri ve biraz daha farklı yöntemleri önceden denemiştim ama sorun düzelmedi hatta sertifikayı güvenilir kök sertfikaları dizinine bile yükledim.

Sorun ile ilgili bir şey denemek istiyorum, olası bir problem yaşamadan önce fikrinizi almak istedim.

Windows2003SBS kullanıyoruz ve üzerinde henüz Sertifika yetkilisi servisleri tanımlı değil. sunucunun kurulum aşamasında default oluşturduğu sertifakayı kullanıyoruz. www. yönlendirmemiz hosting firması üzerinde sadece mx kayıtlarımız ise bu sunucu üzerinde. İlgili sertifikayı görüntülediğimde serfikayı verenin www.test.com olduğu görünüyor. halbuki www.test.com hosting firması üzerinde. Bu durumda client serfika yetkilisine ulaşmak için dns indeki www.test.com adresine yönleniyor bu sebepten karşılığı olmayan bir adresde eşleşmeye çalışlıyor diye düşünüyorum. SBS üzerindeki mevcut sunucu sertikasını kaldırıp serfika yetklisi hizmetlerini yükleyip CA sertifkasını sağlayanın mail.test.com olarak oluşturmak istiyorum.

Sertifika yolu olarak www.test.com yerine mail.test.com güncellemesini yapmam bir çözüm olabilirmi?
    Yada bu işlemin mevcut sistem üzerinde başka bir probleme yol açma durumu olurmu?
    Teşekkürler.

Merhaba tekrar,

Varolan sertifika yerine IIS uzerinden yeni bir sertifika yaratabilirsiniz tabi sonrasinda sorun yasanmasi muhtemel. Kişisel olarak SBS uzerinde default gelen sertifikayla cok degisiklige gitmeyin derim.

Kolay gelsin,

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Sertifikayı oluşturuken " Common Name" kısmına dikkat edin.Dışarıdan nasıl giriliyorsa aynısini yazın lütfen.
    ÖR: mail.xxxx.com gibi...