Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Mail Grubu hatası

Standart Mail Grubu hatası

Merhaba,
    Exchange'de bir grubumuz var, bu gruba üye olan bir kullanıcı gruba mail attığı zaman aynı mail'in kendi gelen kutusuna da gelmesini istiyor fakat gelmiyor.
    Mail gönderen kişi gruba üye olduğu için otomatik olarak düşmesi gerekiyor bana göre fakat maalesef düşmüyor.
    Yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca kullanıcı mail atarken kendisini CC koyup gönderince kendi ekranına düşüyor gönderdiği mail.

Merhaba Saslan,
    Exchange 2010 kullandığınızı varsayaraktan nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini yazıyorum;
    Exchange Management Conlose'yi açıyorsunuz, Recipient Configuration => Distribution Group => sağ tıklayıp Nex Distribution Group => Active Directory ortamında dahaa önce oluşturmuş olduğunuz bir mail grubu varsa ve onu burada tanıtmak istiyorsanız Existing Group, şayet Active Directory ortamında group oluşturmadıysanız New Group seçeneğini seçiniz. isim ve alias tanımlarından sonra oluşturduğunuz gruba üye ekleme işlemi için sağ tıklayıp Properties => Members sekmesinde ekleme yapınız. Şayet bu grup dışarıdan mail alacak bir group ise Properties => Mail Flow Setting => Message Delivery Restrictions => Requarie that all sender are authenticated seçeneğindeki kutucuğun boş olduğuna emin olunuz. Bu işlemleri yaptıktan sonra mail alabilecektir.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

Hocam,
    kullanıcı şu an mail gönderip, alabiliyor. Ayrıca bahsi geçen gruba üye kendisi.
    Gönderdiği mail bütün gruba gidiyor.Ona da gruba düşen her mail geliyor.
    Fakat kendi gönderdiği mail kendisine gelmiyor.
    Bahsettiğiniz çözüm yolu tam olarak bu konu ile mi ilgili onu anlayamadım, teşekkür ederim ilginize..

kullanıcıyı mail grubundan çıkarıp tekrardan dahil etmeniz durumunda bu işlem düzelecektir diye düşünüyorum. Bu işlemi yaptıktan sonra Exchange sunucuda servisleri açıp Microsoft Exchange Information Store servisini restart edermisiniz? (Bu servisi Restart etmeniz durumunda 5 - 10 saniye kimse mail alamaz)

Hocam kullanıcıyı mail grubundan çıkarıp tekrar ekledikten sonra söylediğiniz servisi restart ettim.
    Buna rağmen problem düzelmiş değil maalesef.

test ortamınız varsa dediğim yolu izleyip sonucunun ne olduğuna bakabilirmisiniz?
    iki kullanıcı bir group oluşturup, bu iki kullanıcıyı gruba dahil edip gruba mail atabilirmisiniz. Çünkü normal şartlarda bu işlem sonucunda gruba attığınız mail size de gelmeli.

Evet hocam bende aynı fikirdeyim, zaten grubun diğer kullanıcılarına attıkları mail düşüyor.
    sadece 1 kullanıcı da bu problemi yaşıyorum ve maalesef test ortamım yok..

Saslan şuanki yapınızda testgroup adında bir grup oluşturup iki tane test kullanıcısı oluşturmanız mümkün değil mi?

Hocam şu an için maalesef mümkün değil. Acaba Additional DC' de bir problem olabilir mi replicate ile ilgili?