6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Exchange 2007 SP2 - 535 5.7.3 Authentication unsuccessful Hatası

Question Exchange 2007 SP2 - 535 5.7.3 Authentication unsuccessful Hatası

Merhaba,

Yapımda Exchange 2007 SP2 kullanıyorum.Bir kullanıcıda Pop hesabı kurarken(Cep Telefonunda), Kullanıcı adı veya şifre hatalı. (535 5.7.3 Authentication unsuccessful) hatası alıyorum. Örnek olarak kendi kullanıcım çalışıyor ama yine de belirtmekte fayda var. Mailbox Features'de Pop3, IMAP4 Aktif durumda. \Server Configuration\Client Access\Pop3 and imap4 tabında Pop3 ayarları, \Hub Transport\Receive Connectors tabında internet, default enable ve portları girili durumda. Kullanıcının Security izinlerinde bir sıkıntı göremedim. Sorun neden kaynaklanabilir.
    İlginize teşekkürler.

POP hesabını nasıl yazıyorsunuz?

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

EMC'de pop3 objesi özelliklerinde authentication type'ları mevcut. Siz hangisini kullanıyorsunuz ? POP ve IMAP client access ile ilgili olduğundan Hub Transport server tarafı olayın dışında kalıyor .

Alıntı barisca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EMC'de pop3 objesi özelliklerinde authentication type'ları mevcut. Siz hangisini kullanıyorsunuz ? POP ve IMAP client access ile ilgili olduğundan Hub Transport server tarafı olayın dışında kalıyor .
    Merhaba,

Authentication Type; Plain text logon(basic authentication) kullanıyorum.

Ercan Bey,

POP3 kısmı normal görünüyor yani bir enforment yok sizde. Bu durumda sorun yaşayan o bir kişinin smart phone'unu active sync için yapılandırırken hata yapıyor olabileceği kalıyor geriye. Yada pop connection yapılandırmasını yaparken hata yapıyor olabileceği!

Bu noktada Emre Aydın +1.

Alıntı barisca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ercan Bey,

POP3 kısmı normal görünüyor yani bir enforment yok sizde. Bu durumda sorun yaşayan o bir kişinin smart phone'unu active sync için yapılandırırken hata yapıyor olabileceği kalıyor geriye. Yada pop connection yapılandırmasını yaparken hata yapıyor olabileceği!

Bu noktada Emre Aydın +1.

Merhaba,
    Sorunu çözdüm. Receive connectors'deki permission üzerinde Exchange users disable olmuş. Açıp, pop3 servisini restart edince düzeldi. Kendi kullanıcımla pop3 olarak login olabildiğimden oraya çok dikkat etmemiştim. Önceden disable olduğu halde başka kullanıcıyla pop3 kullanarak login olmak ilginç geldi bana
    ilginize teşekkürler.