2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: There are currently no logon servers available to service the logon request

Standart There are currently no logon servers available to service the logon request

Merhabalar.Ortamımızda 2 adet domain bulunmaktadır. Tek subnete geçme çalışmamızdan dolayı eski domainden yeni domaine kullanıcı profillerini taşıma işlemi yapmaktayım.Bunun için ADMT’yi kullanmaya çalıştım fakat pek verim alamadım.Bunun üzerine 3 Parti Yazılımlar : User Profile Wizard bu adresteki toolu kullanma kararı aldım.Test ortamında herşey güzeldi.Uygulamaya geçirdiğim pc’lerde migration başarıyla sonuçlandı fakat login olmaya çalıştığımda “There are currently no logon servers available to service the logon request ” hatasını aldım. Domainden çıkartıp yeniden katıyorum fakat yine olmuyor.Dolayısıyla kullanıcılar pc’leri local profillerinde açıyorlar. Tcp-ip ayarlarında diğer seçenekler-wins netbios altında enable netbios Tcip/ip seçeneği yaptığım şeyler arasında.Yardım edebilir misiniz?
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba,

Bu tarz araçları production da test etmeden emin olmak çok mumkun degil. Ayrıca guveneceginiz kaynaklar arasında mshowto.org u eklemelisiniz. Şu anda sadece birkaç client’ı geçirdiğinizi farzederek aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmenizi öneririm. Eğer tüm client’larda sorun yaşıyorsanız o noktada tekrar konuşalım lütfen.

ADMT, bu iş için en faydalı ve olaganustu basarili araç. Kişisel önerim tüm işlemleri ADMT ile gerçekleştirmeniz olur. Tool’u kullanmaya başlamadan önce aşağıdaki yazıları mutlaka test ortamınızda deneyin, bunlar:

Video – ADMT ile Farklı Domain’ler Arasında Migration İşlemi Nasıl Yapılır? | Mshowto
    ADMT ile Kullanıcı ve Grupların Yeni Domain
    Domainler Arası Migration
    Domainler Arası Migration

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn