8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: exchange 2010 offline adres defteri

Standart exchange 2010 offline adres defteri

kolay gelsin
    sistemimizi yeni exchange 2003 ten 2010 geçirdik clientlar gönder al yaptıklarında 0x800401f hatası almaktalar
    offline addres defterini silip tekrar oluşturm rebuild yaptım ama nafile düzeltemedim bu sorunun çözümlenmesi ile ilgili önerisi yada çözümü olan varmı acaba,
    bir diğer problemim outlook 2007 ile login olunduğu zaman sistem sertifika hatası vermektedir, sistemimiz için SSL sertiikası almıştık mail.xxx.com.tr olarak (globalsign) dışardan erişmlerde sorun yok yanlız lokal erişimler xxx.com olduğu için sanırım outlook 2007 hata vermektedır bu hatanın gelmemesi için exchange 2010 tarafında yapılacak bir işlem bulamadım DNS üzerinden çözümlenebileceği bir yöntem mevcut ama nasıl olduğunu bilmiyorum bir fikri olan yardımcı olursa sevinirim.

Standart Ynt: exchange 2010 offline adres defteri

Kullancı tarafında offline address book u güncellediğinizde "Download changes since last Send/Receive" işaretini kaldırdınız mı acaba?
    2. soru için aklıma bir şey gelmedi
    Selamlar.
    Everything that has a begining has an End...

sertifika tarafındaki sorununuz aldığınız ssl sertifikası içine internal server adlarını Subject Alternative Name (SAN) kısmına yazmamanızdan kaynaklanıyor. (wildcard *'lı sertifika almadığınızı varsayıyorum)
    Çözüm olarak; Mevcut sertifikanın içine server isimlerini yazdırabilirsiniz veya içeride kullanılması için kendiniz internal bir sertifika oluşturup kullanabilirsiniz. Dışarıdan bağlanan kullanıcılar Globalsign dan aldığınız sertifikayı, içerideki outlook kullanıcıları kendi oluşturduğunuz sertifikayı kullanabilirler. böylece outlook kullanıcılarınız hata almazlar.

Selamlar kolay gelsin İsmail bey bilgiler için teşekkürler; globalsign den sertifika aldık lokal de nasıl ekleyeceğim hata almamak için ssl sertifikası içine internal server adlarını Subject Alternative Name (SAN) kısmına nasıl yazabilirim bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Mevcut sertifikanın içine server isimlerini nasıl yazabiliirim.

GlobalSign firmasının Türkiye ofisi var orası ile görüşerek mevcut sertifikanızın içine SAN name'lerini yazdırabilirsiniz. Yanlız bu işlem için eskiden ücret talep ediyorlardı şuan durum nedir bilmiyorum. Bilgi almanızda fayda var.
    Bu linkte GlobalSign iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.
    http://www.globalsign.com.tr/hakkimizda/yerlesim.asp

Ek bilgi olarak Digicert firmasının Exchange sertifikaları oluşturma konusunda bir tool'u var incelerseniz siz fikir verebilir;
    https://www.digicert.com/easy-csr/exchange2010.htm (Exchange 2010 için sertifika oluşturma tool'u)
    http://www.digicert.com/ssl-certific...hange-2010.htm (Oluşturulan sertifikanın Exchange server'a nasıl install edileceğini açıklayan video)

Umarım bunlar işinize yarar.
    İyi çalışmalar.

teşekkür ederim , globalsign ile görüştüm bizim SAN sertifimamız yok alıp bu sorunu çözebilirsinz dediler, outlook 2007 içerisinde SSL ayarı kaldırırsanız çözülür bilgisini verdiler hesap ayarlarının diğer ayarlar kısmında bağlantılar altında proxy ayarları oraları kaldırıp denedim ama çözümlenmedi o zaman exchange 2010 da proxy ile ilgili SSL ayarı vardır dediler oraya bakınız sizin bu konuda bilginiz varmı yardımcı olabilirmisiniz acaba
    kolay gelsin

Aşağıdaki linkte Exchange Server 2010'da sertifika oluşturma ve bu sertifikayı nasıl install edeceğiniz video ile anlatılmıştır.

http://www.msexchange.org/articles_t...ange-2010.html

İyi çalışmalar

Sizin yapmanız gereken verdiğim linkte anlatıldığı gibi bir internal SSL sertifikası oluşturup bunu Exchange server üzerinde install etmeniz.
    http://www.msexchange.org/articles_t...ange-2010.html

[quote author=alakay link=topic=2072.msg7763#msg7763 date=1278401855]
    teşekkür ederim , globalsign ile görüştüm bizim SAN sertifimamız yok alıp bu sorunu çözebilirsinz dediler, outlook 2007 içerisinde SSL ayarı kaldırırsanız çözülür bilgisini verdiler hesap ayarlarının diğer ayarlar kısmında bağlantılar altında proxy ayarları oraları kaldırıp denedim ama çözümlenmedi o zaman exchange 2010 da proxy ile ilgili SSL ayarı vardır dediler oraya bakınız sizin bu konuda bilginiz varmı yardımcı olabilirmisiniz acaba
    kolay gelsin
    [/quote]