4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: ortak ajanda takvim kullanımı?

Standart ortak ajanda takvim kullanımı?

Slm..

Şöyle birsey yapmak istiyorum iceride 20 kullanıcımız var ve ben takvim ve ajanda kısmının herkeste gorunmesini sitiyorum.iceride kurulu exchange 2007 serverımız var bunu nasıl yapabilirim.

Ayırca outlook 2007 kişiler bölümünde ki adres defterini nasıl ayrı ayrı yapabilirim meselaa müsteri,bayi,kullanıcı gibi yani mail adresleri ayrı ayrı bu kategori icinde olmasını istiyorum

şimdiden teşekürler

Standart Ynt: ortak ajanda takvim kullanımı?

Merhaba,

Outlook uzerinde admin yetkilerine sahip bir kullanici ile Public Folder altinda yeni bir Calender yaratin ve gormesini istediginiz kişiler için hak atayin. Ayni işi bayiler, musteriler... icin tekrar tekrar yaparak farkli takvimlere sahip olabilirsiniz.

Adres defteri ve calender icin ayni durum soz konusu.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Emre bey slm

outlokk ta takvim tıkladığım zaman takvimi paylaş yazısı aktif oluyor ve ben active direktory de luşturdugum genel gurubunu goruyorum ve secip aktif ediyorum boylece takvime bir kayırt girildiğinde genel gurubu icindeki herkes se gorunuyor ama bazı kullanıcılarda bu takvim paylaş yazısı yok bu kullanıcılarda domaine ekli kullanıcılar admin yetkiside var bunu cozemedim(bazılarında takcimi paylaşın gözüküp bazılarının gözükememesi)
    yada exchange 2007 üzerinde takvimle ilgili genel bir ayar yapabilirmiyim

ayrıca ikinci sorum suydu sanırım tam acıklayamadım ben outlook2007 de kişiler tıkladığım zaman burada A B C gibi 3 bölüm oluşturup hepsine girilen adres kayıtlarının istediğim gurublara ayırmak istiyorum bende ise hepsi gözküyor

yardımcı olursanzı sevinirim

şimdiden teşekürler

Simdi tam olarak su sekilde;

Outlook uzerinde ki kendi mailbox iniz ya da .PST dosyaniz uzerinde iş yapmayin. Su anda kendi MB ya da PST dosyanizda benim bahsettiklerimi yapiyorsunuz.

Outlook'u acin, alt tarafta Public Folder i goruyor olmaniz gerekli, PF'e sag klikleyin ve istediginiz her grup icin ayri ayri birer takvim ogesi yaratin ve Permissions tabindan gerekli kişilere hak atayin...

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn