Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: SCCM 2012 Clientler Görünmüyor

Standart SCCM 2012 Clientler Görünmüyor

Merhaba arkadaşlar, SCCM2012 programını kurdum Boundry ayarlarını, Discovery ayarlarını yaptım fakat ağda bulunan diğer bilgisayarları program içerisinde göremiyorum. Benim test için oluşturduğum ortam şu şekilde;

İnternet hattı firewall üzerinden switch e geliyor, SCCM2012 (Windows server 2012 üzerinde kurulu, Aynı makinada Active Directory ve SQL2012 bulunuyor) kurulu bilgisayarda bu switche bağlı ayrıca bu switche bağlı olan 3 adet daha bilgisayar var fakat hiç birini göremiyorum.,

Firewall bilgisayarını devreden çıkardım direkt olarak interneti switche bağladım fakat değişen bişi olmadı.

Clientleri gösteremedğim için program üzerinde çalışamıyorum bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. herkese Kolay gelsin.

Merhaba,
    SCCM console'unda discovery method olarak hangileri yapılandırdınız ?

1. Active Directory Forest Discovery
    2. Active Directory Group Discovery
    3. Active Directory System Discovery
    4. Active Directory User Discovery
    5. Heartbeat Discovery
    6. Network Discovery
    yapılandırdım.
    SCCM2012 nin kurulu olduğu bilgisayarda Hyper-V yapılandırmasını yapmıştım. Buraya sanal makina kurdum XPSP3 bu sanal makinayı Domaine kayıt yaptırdım ve otomatik gördü fakat bunun üzerinde işlem yapamıyorum. Device tarafında bu PC nin karşısında Client=No yazıyor başkada bişi yazmıyor, bunda install Client yaptım, ve birkaç seçenek daha denedim ama olmadı. Switche bağlı olan başka bir bilgisayarın etki alanını SCCM2012 nin kurulu olduğu bilgisayardaki domain içerisine kayıt yaptırdım fakat program bu bilgisayarı hala görmüyor.

Selamlar,
    Makinede, Control Panel açıldığında, Configuration Manager açıldığında tüm tablar ve Action tabı altında tüm roller görünüyor mu?
    Log klasörü altında execmgr.log ve ccmexec.log dosylarında error var mı?
    İyi çalışmalar

Selamlar,
    Configuration Manager altında tüm tablar var. Action tabı içerisinde de tüm roller bulunuyor.
    Logların içerisinde herhangi bir error yok.
    iyi çalışmalar...

Bu durumda client makinede sorun yok gibi görünüyor.
    bu durumda network ü kontrol edelim,
    Client makine üzerinden server makineye telnet atın. hata veriyor mu kontrol edin.
    Kontol edilecek portlar;
    sccm1 port 21
    sccm1 port 80
    sccm1 port 443-8531

sccm1 port 21 başarısız
    sccm1 port 80 bağlantı var
    sccm1 port 443-8531 bağlantı başarısız
    diyor

yalnız clientlerden SCCM1 olduğu makinayı ping leyince pingliyor herhangi bir sorun yok
    Konu suleymanuzun tarafından (05-31-2013 Saat 08:37 AM ) değiştirilmiştir.

Client dan server a ping satılıyor ise fiziksel bağlantıda sorun yok demektir.
    Serverda firewall mı var ?
    Bu arada sccm1 diye makine adını kendi örnek sistemimden vermiştim.
    Siz kendi sccm makinenizi, ip adresinden, bu portlar ile telnet yapınız.
    Client ile server arasında router, firewall gibi bir cihaz var mı?
    Proxy var ise portlar sccm makinesine yönelenmiş mi?
    sccm makinesinden client a ping atılıyor mu?

Anldım ben kendi bilgisayarıma göre uyarlayarak telnet yaptım, Client ile Server arasında Pfsense Firewall var, Proxy yok, Sccm makinasından client a ping atılıyor.

Sorun Firewall dan kaynaklanıyor bu durumda. İlgili portları sccm server a açmanınz sorunu çözecektir.
    İyi çalışmalar.